Áčko skončilo na druhém místě

17.06.2012 11:51

SOKOL  ZÁHOŘÍ  -  SOKOL  BERNARTICE   1:2   (1:0)

S velkým zájmem očekávané derby, poslední v tomto soutěžním ročníku hrané na záhořském trávníku, přineslo divácký fotbal s řadou pěkných akcí i brankových příležitostí na obou stranách, bylo hráno na solidní úrovni a podíleli se na něm větší měrou hráči Bernartic, kteří ještě bojovali z druhého místa o postup do krajské I. A třídy.

Fotbalisté Bernartic byli v úvodu zápasu aktivnější a hned ve 2. minutě utekl po pravé straně Paseka, pálil z úhlu k bližší tyči, kde stál připravený brankář Kápl. V 6. min. domácí faulovali, trestný kop posadil Kovář na hlavu Nováka, Hadraba odvrátil k Psohlavcovi, který poslal balon do boční sítě. Po čtvrthodině hry přešel Hauser přes Daniela Homolu i Suchopára, odcentroval přes celé pokutové území na Supa, ten nestačil zakončit. Za minutu bernartický St. Češka vyslal překrásnou střelu z 25ti metrů, která jen o decimetry přelétla břevno záhořské branky. V 18. min. po Hadrabově přesném centru Martin Kvěch v plném běhu míč přesně umístil. Tomáš Fučík ale balon zázračně vyrazil. Kapituloval však ve 20. min., když Hauser na milimetr přesně našel ve vápně nepokrytého Supa, ten hned z první dal vedoucí gól domácích – 1:0. Úvodní branka hosty zaskočila a ti museli čelit několika ukázkovým akcím domácího týmu. Ve 22. min. Michal Kvěch po sólovém úniku pohotově vystřelil a brankář T. Fučík střelu utlumil ve svém náručí. Za minutu odcentroval Blažek na Supa, jenže toho nepříliš povedená střela bernartického gólmana moc neprověřila. Ve 34. min. Hauser chyboval v rozehrávce, míč zachytil Ťupa, postupoval sám na Kápla, záhořský obránce se ještě stačil vrátit a chybu napravil. Závěr prvního poločasu byl přímo hektický a fotbalisté obou celků si vytvořili několik ideálních možností ke skórování. U hostů to byl Paseka, který trestný kop nasměroval na Psohlavce, ten zamířil mimo a na Pasekovu vydařenou střelu byl Kápl připravený. Z domácích pak Malý, jenže po Blažkově dlouhém autovém vhazování nezamířil ze sedmi metrů  přesně. Druhý poločas začali lépe hosté a už ve 47. min. dal Psohlavec vyniknout brankáři Káplovi, který jeho bombu vyrazil na roh. Poté se dvakrát objevil Kloboučník ve výhodné střelecké pozici, jenže záhořskou branku netrefil. Výborný šachový tah se povedl trenéru Petru Vašíčkovi, jenž v 54. min. vystřídal hned dva hráče a za ně poslal jako náhradu na hřiště V. Fučíka a P. Homolu. Oba fotbalisté bleskově zapadli do herního systému hostujícího týmu. Vlili do žil svých spoluhráčů zdravou krev a na hře to bylo hned znát. Bernartičtí nečekaně během dvou minut skóre otočili. V 58. min. nastal velký závar před záhořskou brankou, brankář Kápl bombu V. Fučíka vyrazil, ale Kovářova dorážka už byla přesná – 1:1. Domácí tento úder pořádně zmrazil a brzy prohrávali. V 60. min. Paseka pronikl do vápna, zamířil přesně k tyči a na jeho střelu byl Kápl krátký – 1:2. Vedoucí branka postavila bernartické fotbalisty na nohy, ale vyhráno ještě neměli. Největší tlak si domácí vytvořili kolem 68. min.,  to bylo hostující defenzivě opravdu horko, ale s ošemetnými situacemi si obrana hostí, v čele s D. Homolou i Suchopárem poradila. Pak se na druhé straně mohli postupně prosadit Kovář, Kloboučník i Kukrál, ale pojistku v podobě třetího gólu nepřidali. Naopak největší šanci na vyrovnání měli Záhořští pět minut před koncem zápasu, jenže Polívka trefil dobře postaveného brankáře T. Fučíka. V závěru Bernartičtí pozorně bránili a připsali si do tabulky veledůležité tři body. Tímto posledním kolem ukončily oba týmy soutěž na jihu Čech. Hosté slavili postup do krajské I. A třídy, domácí fotbalisté zopakovali šestým místem loňské umístění.

Branky: Sup – Kovář, Paseka. Rohy 3:5, ŽK 1:2 (Blažek – Kukrál, Psohlavec), rozhodčí Hnilička – Ondra, Tanáč, přihlíželo 70 diváků.

Sestavy mužstev:

Záhoří: Kápl – Hauser, Hadraba, Němec (46.Hendrych), Sláma – Malý, Alexandr, Michal Kvěch, Sup (46.Polívka) – Martin Kvěch, Blažek. Trenér Zdeněk Hůla.

Bernartice: T. Fučík – Novák, T. Češka (54. P. Homola), Suchopár, D. Homola – Paseka, S. Češka (54.V. Fučík), Kovář, Ťupa (46. Kukrál) – Psohlavec, Kloboučník. Trenér Petr Vašíček.